- In stock
Activejet Regular WSR-40B stand fan
Activejet Regular WSR-40B stand fan








Activejet Regular WSR-40B stand fan
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Certification | CE |
| Number of speeds | 3 |
| Product colour | White, Grey, Silver |
| Type | Household blade fan |
| Control type | Buttons |
| Height adjustment range | 1050 - 1250 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Protection grid | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Tilt angle | 20° |
| Number of motors | 1 |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Fan diameter | 43 cm |
| Oscillation range | 80° |
| Blade length | 35 cm |
| Auto oscillating | Yes |
| Number of fan blades | 3 |
| Placement | Floor |
| Tilt adjustment | Yes |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Power plug type | Type C |
| Power consumption (typical) | 50 W |
| Weight | 2.5 kg |
| Width | 500 mm |
| Depth | 500 mm |
| Height | 1250 mm |