2-in-1 pedestal and desk fan NOVEEN F535 16"/40 cm
2-in-1 pedestal and desk fan NOVEEN F535 16"/40 cm









2-in-1 pedestal and desk fan NOVEEN F535 16"/40 cm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Household blade fan |
| LED display | Yes |
| Noise level | 40 dB |
| Height adjustment | 120 - 170 cm |
| Countdown timer | Yes |
| Product colour | Black |
| Number of speeds | 4 |
| Placement | Desk, Floor |
| Remote control type | Yes |
| Power | 55 W |
| Power source type | Power socket |
| Width | 465 mm |
| Height | 1200 mm |
| Fan diameter 2 | 40 cm |
| Depth | 425 mm |
| Weight | 4.3 kg |
| Warnings | Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation., Do not use the blower or fan near water., Be especially careful when using the device in the presence of children. |