2-in-1 fan with heating function NOVEEN F740 16"/40 cm
2-in-1 fan with heating function NOVEEN F740 16"/40 cm
















2-in-1 fan with heating function NOVEEN F740 16"/40 cm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| LED display | Yes |
| Protection against overheating | Yes |
| Heating function | Yes |
| Countdown timer | Yes |
| Product colour | Black |
| Height adjustment | Yes |
| Wi-Fi controlled | Yes |
| Remote control type | Yes |
| Noise level | 40 dB |
| Number of speeds | 4 |
| Type | Household blade fan |
| Placement | Desk, Floor |
| Power | 40/1000/2000 W |
| Power source type | Power socket |
| Weight | 6 kg |
| Depth | 425 mm |
| Fan diameter 2 | 40 cm |
| Height | 1160 mm |
| Width | 430 mm |
| Warnings | Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation., Be especially careful when using the device in the presence of children., Do not use the blower or fan near water. |