-
−12%
Lenovo ThinkPad P14s G5 14.5 FHD+ IPS U5-125H 32GB 1SSD CZ/SK W11P 21G2S0KT00
Lenovo ThinkPad P14s G5 14.5 FHD+ IPS U5-125H 32GB 1SSD CZ/SK W11P 21G2S0KT00
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Lenovo |
| Weight | 2 kg. |
| Depth | 0.5 m. |
| Width | 0.09 m. |
| Height | 0.031 m. |
| PC002 Processor | Intel Core Ultra 5 125H 14 Cores 2.3 GHz 18MB (Turbo Boost Up to 4.5 GHz) |
| Number of cores | 14 |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| RAM size | 32GB |
| RAM frequency | 5600MHz |
| HDD disk capacity | None |
| Hard drive type | M.2 2280 PCIe 4.0x4 Performance NVMe Opal 2.0, SSD |
| Video card model | Intel Arc Graphics |
| Video card memory size | Dynamic memory, Dynamic memory |
| Video card type | Built-in Intel |
| Drive type | None |
| Built-in microphone | There is |
| HDMI | There is |
| VGA | None |
| USB 3.0 | None |
| USB 2.0 | None |
| Memory card reader | None |
| Built-in camera | There is |
| Wi-Fi | There is |
| Battery type | No information |
| Operating system type | Microsoft Windows 11 Pro |
| Bluetooth | There is |
| Keyboard languages | CZ/SK |
| Screen size | 14.5, 14" — 14.9" |
| Processor | Intel Core i5-3310U |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Screen type | Matte IPS |
| PC012 Weight | 1.61 |
| Color | Black |
| Computer type | For games and multimedia |
| Housing material | Metal (aluminum) |
| Model name | 21G2S0KT00 |
| Included | No information |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Guarantee for legal entities | 2 years |
| Processor model | 125H |
| Processor frequency | 2.3GHz |
| Cache | 18MB |
| Turbo boost function | Yes, up to 4.5 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor series | Core Ultra 5 |
| WiDi | None |
| Thunderbolt | There is |
| Battery warranty | 1 year |
| USB 3.1 | None |
| USB Type-C | No, None |
| SSD disk volume | 1TB, 1 - 1.9TB |
| Flash hard drive volume | None |
| M.2 slot | No information |
| Mini DisplayPort | None |
| RJ-45 | There is |
| DisplayPort | None |
| 4G | None |
| Size (WxHxD) | 32.55 x 1.85 x 22.76 |
| Maximum RAM size | 96GB |
| USB 3.2 | 2 pcs. |
| Keyboard language | Other |
| Series name | Lenovo ThinkPad P |
| USB 4 | 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1 |
| Width | 325.5mm |
| Height | 18.5mm |
| Depth | 227.6mm |
| Battery capacity | 75 watt-hour |
| Internal memory type | DDR5 |
| Bluetooth version | 5.3 |
| AI technologies | AI Ready PC |