Dell Pro 15 Essential PV15250 15.6 120hz i5-1334U 16GB 512SSD EN W11P Black
Dell Pro 15 Essential PV15250 15.6 120hz i5-1334U 16GB 512SSD EN W11P Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Dell |
| Weight | 2.74 kg. |
| Depth | 0.436 m. |
| Width | 0.076 m. |
| Height | 0.352 m. |
| PC002 Processor | Intel Core i5-1334U 3.4 GHz 12 MB (up to 4.6 GHz with Turbo Boost) |
| PC003 RAM | 16GB DDR5 |
| PC006 Videos | Intel UHD Graphics |
| PC007 Screen size | 15.6" 1920 x 1080 Full HD IPS 120Hz |
| PC008 Hard disk volume | 512GB SSD |
| PC010 Battery | 3 Cells |
| PC011 Operating system | Microsoft® Windows® 11 Pro |
| Number of cores | 10 |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| RAM size | 16GB |
| RAM frequency | 5200MHz |
| HDD disk capacity | None |
| Hard drive type | SSD, SSD |
| Video card model | Intel UHD Graphics |
| Video card memory size | Dynamic memory, Dynamic memory |
| Video card type | Built-in Intel |
| Drive type | None |
| Built-in microphone | There is |
| HDMI | There is |
| VGA | None |
| USB 3.0 | None |
| USB 2.0 | 1 piece |
| Memory card reader | None |
| Built-in camera | There is |
| Wi-Fi | There is |
| Battery type | Li-Poly |
| Operating system type | Microsoft Windows 11 Pro |
| PC013 Warranty | 2 years (for individuals) |
| Bluetooth | There is |
| Keyboard languages | ENG (with backlight) |
| Screen size | 15.6, 15" — 15.9" |
| Processor | Intel Core i5 |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Screen type | Matte IPS |
| PC012 Weight | 1.94 |
| Color | Black |
| Computer type | For study, work and home |
| Housing material | Plastic |
| Model name | No information |
| Included | No information |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Guarantee for legal entities | 2 years |
| Processor model | i5-1334U |
| Processor frequency | 3.4GHz |
| Cache | 12MB |
| Turbo boost function | Yes, up to 4.6 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor series | Core i5 |
| WiDi | None |
| Thunderbolt | None |
| Battery warranty | 1 year |
| USB 3.1 | None |
| Processor generation | 13 |
| Name | Dell Pro 15 Essential PV15250 |
| USB Type-C | 1 piece, There is |
| SSD disk volume | 512GB, 501 - 999GB |
| Flash hard drive volume | None |
| M.2 slot | No information |
| Mini DisplayPort | None |
| RJ-45 | None |
| DisplayPort | None |
| 4G | None |
| Size (WxHxD) | 35.85 x 1.7-1.9 x 23.56 |
| Maximum RAM size | 32GB |
| USB 3.2 | 1 piece |
| Fingerprint Reader | There is |
| Keyboard lighting | There is |
| Keyboard language | ENGLISH |
| GeneralModel | Dell Pro 15 Essential PV15250 |
| USB 4 | None |
| Width | 358.5mm |
| Height | 17-19mm |
| Depth | 235.6mm |
| Battery capacity | 41 watt-hours |
| Battery technology | Lithium polymer (LiPo) |
| Internal memory type | DDR5 |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Touchscreen | None |