-
−5%
DELL OptiPlex 5070 Micro i5-9500T 16GB 256GB SSD Win11pro USED Used
DELL OptiPlex 5070 Micro i5-9500T 16GB 256GB SSD Win11pro USED Used
Guarantee
6 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor generation | 9th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor lithography | 14 nm |
| System bus rate | 8 GT/s |
| Processor cores | 6 |
| Processor threads | 6 |
| Processor cache | 9 MB |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor frequency | 2.2 GHz |
| Processor model | i5-9500T |
| Processor boost frequency | 3.7 GHz |
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics 630 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Chassis type | Tiny |
| Cable lock slot | Yes |
| Power supply | 90 W |
| Weight | 1.18 kg |
| Width | 36 mm |
| Depth | 178 mm |
| Height | 182 mm |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10, 1000 Mbit/s, 100 |
| Product type | Mini PC |
| Motherboard chipset | Intel Q370 |
| AC adapter included | Yes |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Card reader integrated | No |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Line-out | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 2 |
| On/off button | Yes |
| Microphone in | No |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Specific features | Computer used, tested, possible scratches on the case, efficient and ready to use, Pre-installed system on the drive, Factory Windows 11 Pro 64bit for DELL computers, No power cable type "cloverleaf" |
| Warnings | Before working with the product, make sure that all electrical connections are properly made to avoid the risk of electric shock., The product contains electronic components which may be hazardous to the environment - dispose of in accordance with local regulations., Avoid contact with internal computer components, they can be potentially harmful or irritating. |