-
−7%
DELL OptiPlex 3070 micro i5-9500T 16GB 256GB SSD Win11pro USED Used
DELL OptiPlex 3070 micro i5-9500T 16GB 256GB SSD Win11pro USED Used
Guarantee
6 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Processor generation | 9th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor lithography | 14 nm |
| System bus rate | 8 GT/s |
| Processor boost frequency | 3.7 GHz |
| Processor frequency | 2.2 GHz |
| Processor cache | 9 MB |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor threads | 6 |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor model | i5-9500T |
| Processor cores | 6 |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics 630 |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Internal memory | 16 GB |
| Chassis type | MFF |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| Power supply | 65 W |
| Power supply input voltage | 90 - 264 V |
| Height | 182 mm |
| Width | 36 mm |
| Depth | 178 mm |
| Weight | 1.18 kg |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s, 100, 10 |
| Product type | Mini PC |
| Audio chip | Realtek ALC3234 |
| Motherboard chipset | Intel® H370 |
| Audio system | Waves MaxxAudio Pro |
| Power cord included | No |
| Specific features | Computer used, tested, possible scratches on the case, efficient and ready to use, No power cable type "cloverleaf", Windows 11 Pro 64bit for Dell computers, Pre-installed system on the drive |
| AC adapter included | Yes |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Storage media | SSD |
| Card reader integrated | No |
| Optical drive type | No |
| Line-out | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DVI port | No |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Warnings | Before working with the product, make sure that all electrical connections are properly made to avoid the risk of electric shock., Avoid contact with internal computer components, they can be potentially harmful or irritating., The product contains electronic components which may be hazardous to the environment - dispose of in accordance with local regulations. |