ASUS NUC 15 Pro RNUC15CRKV700002 Black 265H
ASUS NUC 15 Pro RNUC15CRKV700002 Black 265H
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.5 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 700 MHz |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Processor cores | 16 |
| Processor model | 265H |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Performance cores | 6 |
| Processor threads | 16 |
| Efficient-core base frequency | 1.7 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.3 GHz |
| Built-in processor | Yes |
| Processor cache | 24 MB |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.5 GHz |
| Efficient cores | 8 |
| On-board graphics card model | Intel Arc 140T |
| Graphics card family | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| Supported memory clock speeds | 6400, 5600 |
| Maximum internal memory | 96 GB |
| Internal memory installed | No |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Cable lock slot | Yes |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cooling type | Active |
| Product type | Mini PC barebone |
| On/off switch | Yes |
| AC adapter output current | 6.32 A |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| Power supply type | External AC adapter |
| Power supply | 120 W |
| Package weight | 1.3 kg |
| Weight | 500 g |
| Package height | 127 mm |
| Package width | 151 mm |
| Depth | 112 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 117 mm |
| Package depth | 183 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Supported storage drive types | SSD |
| Maximum storage capacity | 8 TB |
| Storage drive sizes supported | M.2 |
| Number of storage drives supported | 1 |
| Storage drives installed | No |
| Storage drive interface | M.2 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |