- In stock
-
−12%
Silicon Power US75 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe
Silicon Power US75 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| SSD capacity | 4 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| Write speed | 6000 MB/s |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Mean time between failures (MTBF) | 15000000 h |
| Component for | PC/Laptop |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| NVMe | Yes |
| Read speed | 7000 MB/s |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Depth | 80 mm |
| Weight | 8 g |
| Height | 3.6 mm |
| Width | 22 mm |