-
−5%
Seagate Barracuda 6TB 3.5" 6000 GB Serial ATA III
Seagate Barracuda 6TB 3.5" 6000 GB Serial ATA III
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 256 MB |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 6 TB |
| Bytes per sector | 4096 |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Width | 101.6 mm |
| Weight | 780 g |
| Depth | 147 mm |
| Height | 26.1 mm |