PNY CS900 250 GB 2.5" Serial ATA III 3D TLC
PNY CS900 250 GB 2.5" Serial ATA III 3D TLC









PNY CS900 250 GB 2.5" Serial ATA III 3D TLC
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | PC/Laptop |
| Read speed | 535 MB/s |
| Memory type | 3D TLC |
| Hardware encryption | No |
| SSD capacity | 250 GB |
| Write speed | 500 MB/s |
| NVMe | No |
| SSD form factor | 2.5" |
| Height | 7 mm |
| Warnings | Protect against moisture., Do not disassemble the unit yourself., Do not expose to high temperatures. |