-
−2%
Lanberg NC-0150-WI network card WLAN 150 Mbit/s
Lanberg NC-0150-WI network card WLAN 150 Mbit/s
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE |
| Component for | PC/Laptop |
| Product colour | Black |
| Antenna | Yes |
| Internal | No |
| Antenna design | External |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 90 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Depth | 14.3 mm |
| Height | 6.2 mm |
| Width | 18.4 mm |
| Networking standards | IEEE 802.11i, IEEE 802.11b, IEEE 802.11e, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Maximum data transfer rate | 150 Mbit/s |
| Interface | WLAN |
| Host interface | USB |
| Connectivity technology | Wireless |
| Gain | 2 dBi |
| Antennas quantity | 1 |