-
−1%
Lanberg NC-0150-WE networking card WLAN 2400 Mbit/s
Lanberg NC-0150-WE networking card WLAN 2400 Mbit/s
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Antenna design | External |
| Component for | PC/Laptop |
| Internal | No |
| Antenna | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Depth | 18.3 mm |
| Height | 8.6 mm |
| Width | 47.7 mm |
| Networking standards | IEEE 802.11e, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11i, IEEE 802.11b |
| Wi-Fi | Yes |
| Maximum data transfer rate | 150 Mbit/s |
| WLAN data transfer rates supported | 150 Mbit/s |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Interface | WLAN |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB version | 2.0 |
| Host interface | USB |
| Gain | 3 dBi |
| Antennas quantity | 1 |