- In stock
-
−2%
Goodram CX400 gen.2 2.5" 128 GB Serial ATA III 3D TLC NAND
Goodram CX400 gen.2 2.5" 128 GB Serial ATA III 3D TLC NAND
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| SSD capacity | 128 GB |
| Read speed | 550 MB/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| SSD form factor | 2.5" |
| Component for | PC |
| NVMe | No |
| Interface | Serial ATA III |
| Write speed | 460 MB/s |
| Memory type | 3D TLC NAND |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Height | 7 mm |
| Depth | 69.8 mm |
| Width | 100 mm |