- In stock
Goodram CX400 gen.2 2.5" 1024 GB Serial ATA III 3D TLC NAND
Goodram CX400 gen.2 2.5" 1024 GB Serial ATA III 3D TLC NAND
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| SSD capacity | 1 TB |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| NVMe | No |
| Write speed | 500 MB/s |
| Memory type | 3D TLC NAND |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | PC |
| SSD form factor | 2.5" |
| Read speed | 550 MB/s |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Height | 7 mm |
| Width | 100 mm |
| Depth | 69.8 mm |
| Warnings | Protect against moisture., Do not disassemble the unit yourself., Do not expose to high temperatures. |