AFOX SSD 512GB QLC 560 MB/S
AFOX SSD 512GB QLC 560 MB/S



AFOX SSD 512GB QLC 560 MB/S
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, FCC |
| SSD capacity | 512 GB |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Memory type | QLC |
| Read speed | 560 MB/s |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | 2.5" |
| RoHS compliance | Y |
| NVMe | No |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Height | 6.8 mm |
| Depth | 100 mm |
| Width | 69.9 mm |
| Warnings | Do not disassemble the unit yourself., Do not expose to high temperatures., Protect against moisture. |