AFOX SSD 256GB TLC 555/510 MB/S
AFOX SSD 256GB TLC 555/510 MB/S


AFOX SSD 256GB TLC 555/510 MB/S
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, FCC |
| Read speed | 555 MB/s |
| Component for | PC/Laptop |
| NVMe | No |
| RoHS compliance | Y |
| Write speed | 510 MB/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Memory type | TLC |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 256 GB |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Depth | 100 mm |
| Height | 6.8 mm |
| Width | 69.9 mm |
| Warnings | Protect against moisture., Do not disassemble the unit yourself., Do not expose to high temperatures. |