AFOX SD250-2000GN internal solid state drive 2 TB 2.5" Serial ATA III 3D NAND
AFOX SD250-2000GN internal solid state drive 2 TB 2.5" Serial ATA III 3D NAND










AFOX SD250-2000GN internal solid state drive 2 TB 2.5" Serial ATA III 3D NAND
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Component for | PC/Laptop |
| Read speed | 560 MB/s |
| Write speed | 520 MB/s |
| SSD capacity | 2 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| DevSlp (device sleep) support | Yes |
| Memory type | 3D NAND |
| NVMe | No |
| TRIM support | Yes |
| Native Command Queuing (NCQ) | Yes |
| Protection features | Vibration proof, Shock resistant |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Height | 22 mm |
| Compliance certificates | RoHS, CE |