AFOX ME300-256GN internal solid state drive M.2 256 GB PCI Express 3.0 3D NAND NVMe
AFOX ME300-256GN internal solid state drive M.2 256 GB PCI Express 3.0 3D NAND NVMe



AFOX ME300-256GN internal solid state drive M.2 256 GB PCI Express 3.0 3D NAND NVMe
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Sustainability certificates | CE |
| NVMe | Yes |
| Memory type | 3D NAND |
| Write speed | 1400 MB/s |
| SSD capacity | 256 GB |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Server/workstation |
| Read speed | 2000 MB/s |
| SSD form factor | M.2 |
| Protection features | Impact resistant, Vibration proof, Shock resistant |
| Operating voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |