-
−1%
ADATA SU650 2.5" 960 GB Serial ATA III SLC
ADATA SU650 2.5" 960 GB Serial ATA III SLC
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Sustainability certificates | RoHS |
| Compliance certificates | RoHS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | PC/Laptop |
| ECC | Yes |
| Interface | Serial ATA III |
| Write speed | 450 MB/s |
| SSD capacity | 960 GB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Read speed | 520 MB/s |
| Memory type | SLC |
| NAND flash type | SLC (Single Level Cell) |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Vibration resistance | 20 G |
| Operating shock | 1500 G |
| Width | 69.8 mm |
| Weight | 47.5 g |
| Height | 7 mm |
| Depth | 100.5 mm |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Brand specific technologies | SLC Caching |