-
−1%
ADATA SU650 2.5" 1 TB Serial ATA III 3D NAND
ADATA SU650 2.5" 1 TB Serial ATA III 3D NAND
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Component for | PC |
| Read speed | 520 MB/s |
| Hardware encryption | Yes |
| Interface | Serial ATA III |
| Memory type | 3D NAND |
| SSD form factor | 2.5" |
| Write speed | 450 MB/s |
| NVMe | No |
| ECC | Yes |
| SSD capacity | 1 TB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating shock | 1500 G |
| Height | 7 mm |
| Weight | 50.8 g |
| Width | 100.5 mm |
| Depth | 69.8 mm |