ADATA HD720 external hard drive 2 TB Black
ADATA HD720 external hard drive 2 TB Black









ADATA HD720 external hard drive 2 TB Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Windows operating systems supported | Yes |
| Housing material | Plastic, Silicone |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Product colour | Black |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Bus power | 5 V |
| Bus powered | USB |
| Weight | 211 g |
| Height | 20.2 mm |
| Depth | 129.4 mm |
| Width | 97.9 mm |
| Thunderbolt technology | No |
| USB connector | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Wi-Fi | No |
| Type | HDD |
| HDD capacity | 2 TB |