ADATA HD710 Pro external hard drive 5 TB Black
ADATA HD710 Pro external hard drive 5 TB Black








ADATA HD710 Pro external hard drive 5 TB Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Windows operating systems supported | Yes |
| Protection features | Shock resistant, Dust resistant, Waterproof |
| Housing material | Plastic, Silicone |
| Product colour | Black |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Bus power | 5 V |
| Bus powered | USB |
| Battery capacity | 900 mAh |
| Height | 26.7 mm |
| Weight | 390 g |
| Width | 98.5 mm |
| Depth | 133.3 mm |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Thunderbolt technology | No |
| USB connector | USB |
| Type | HDD |
| HDD capacity | 5 TB |