- In stock
ADATA DashDrive Durable HD650 external hard drive 1000 GB Black
ADATA DashDrive Durable HD650 external hard drive 1000 GB Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Bus powered | USB |
| Bus power | 5 V |
| Depth | 81 mm |
| Width | 121 mm |
| Height | 21 mm |
| Weight | 201 g |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB connector | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |