ADATA AHV620S-2TU31-CBK external hard drive 2000 GB Black
ADATA AHV620S-2TU31-CBK external hard drive 2000 GB Black









ADATA AHV620S-2TU31-CBK external hard drive 2000 GB Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Plug and Play | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Housing material | Plastic |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Bus power | 5 V |
| Bus powered | USB |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight | 152 g |
| Depth | 115 mm |
| Height | 11.5 mm |
| Width | 78 mm |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Thunderbolt technology | No |
| Wi-Fi | No |
| USB connector | Micro-USB B |
| HDD size | 2.5" |
| Type | HDD |
| HDD capacity | 2 TB |