USB A port blockers protect USB Type A ports from unauthorized access and are sold in packs of 10. Each blocker is approximately 12x10x5 mm in size and is made of green ABS material.
USB A port blockers protect USB Type A ports from unauthorized access and are sold in packs of 10. Each blocker is approximately 12x10x5 mm in size and is made of green ABS material.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
USB A port blockers protect USB Type A ports from unauthorized access and are supplied in a pack of 10. Each blocker measures approximately 12x10x5mm and is made of green ABS material.
Features | |
|---|---|
| Product type | USB A port blockers |
| Quantity | 10 pcs |
Specifications | |
| Dimensions | 12 x 10 x 5 mm (W x D x H) |
| Weight | 0.008 kg (0.02 lb) |
| Color | Green |
| Material | ABS |
Additional information | |
| Packaging type | Poly bag |
| Packaging dimensions | 133 x 144 mm |
| Total weight | 0.014 kg (0.03 lb) |
| Compliance | REACH and California's Proposition 65 |