Green USB A port blocker for models No. 40451 and 40461. Made of ABS material, its dimensions are approximately 18x75.16x12 mm and its weight is 0.008 kg.
Green USB A port blocker for models No. 40451 and 40461. Made of ABS material, its dimensions are approximately 18x75.16x12 mm and its weight is 0.008 kg.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
USB A port green locking key designed for models No. 40451 and 40461. Made of ABS material, its dimensions are approximately 18x75.16x12mm and its weight is 0.008kg.
Features | |
|---|---|
| Product type | USB A port lock key |
| Model compatibility | No. 40451 and 40461 |
Specifications | |
| Dimensions | 18 x 75.16 x 12 mm (0.71 x 2.96 x 0.47 in) |
| Weight | 0.008 kg (0.02 lb) |
| Color | Green |
| Material | ABS |
Technical data | |
| Connector type | USB Type-A |
Additional information | |
| Packaging type | Polyethylene bag |
| Package dimensions | 133 x 144 mm (5.24 x 5.67 in) |
| Gross weight | 0.013 kg (0.03 lb) |
| Product compliance | REACH California Proposition 65 |
| Package contents | 1x Type A port lock key |