Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Green Cell AiO 800VA is an LCD line-interactive UPS with 6 AC outlets and 480 W, 0.8 kVA output power capacity.
Features | |
|---|---|
| Reaction time | 2ms |
| Output power | 480W |
| Input operating voltage (max) | 240V |
| Input operating voltage (min) | 220V |
| Output power capacity | 0.8 kVA |
| UPS topology | Linear interactive |
| Output frequency | 50/60Hz |
| Input frequency | 50/60Hz |
| Output operating voltage (min) | 230V |
Design | |
| Form | Compact |
| Product color | Black |
| Display type | LCD |
Weight and dimensions | |
| Weight | 4.9 kg |
| Height | 90 mm |
| Width | 270mm |
| Depth | 190 mm |
Ports and interfaces | |
| Number of AC outlets | 6 AC sockets |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| AC outlet types | Type F |
| USB port type | USB Type-B |
Battery | |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Number of supported batteries | 1 |
| Battery voltage | 12V |