Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The SAMSUNG POWER BANK has a capacity of 20,000mAh and supports 45W fast charging with three USB-C ports, allowing you to charge multiple devices simultaneously. Made from recycled materials, it has an LED indicator to show the battery status.
Design | |
|---|---|
| LED indicators | Yes |
| Maximum number of connected devices | 3 |
| Product color | Unconscious |
Features | |
| USB Power Delivery up to | 45W |
Ports and interfaces | |
| Input interface | USB Type-C |
Power | |
| Input voltage | 9 V |
| Output voltage | 3.3 - 20V |
Weight and dimensions | |
| Depth | 25.5 mm |
| Height | 76 mm |
| Weight | 402 grams |
| Width | 152 mm |
Battery | |
| Battery capacity | 20000mAh |
| Charging source | USB |
Package contents | |
| Cables included | USB Type-C |
| Quantity per package | 1 pc. |
Operation | |
| Charger compatibility | Universal |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging technology | Power Delivery 3.0, Quick Charge 2.0 |
| Number of USB Type-C ports | 3 |
Radio | |
| Integrated radio | No |