Nzxt F140Q 140 mm
Nzxt F140Q 140 mm


Nzxt F140Q 140 mm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Nzxt |
| Weight | 0.29 kg. |
| Depth | 0.152 m. |
| Width | 0.036 m. |
| Height | 0.166 m. |
| Type | Case Fan |
| Speed | 1500 rpm |
| Maximum current | 0.32 |
| Noise level | 29.8 dB |
| Overall dimensions | 140 x 140 x 25 mm |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Fan dimensions | 140 x 140 x 25 mm |
| Guarantee for legal entities | 1 year |