Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Use this Logi Bolt USB receiver to make a secure, high performance wireless connection between your Logi Bolt wireless mouse, keyboard or combo, and your computer.
| Summary | Logitech 956-000157. Product type: USB receiver, Device type: Mouse / Keyboard, Brand compatibility: Logitech. Width: 12.8 mm, Depth: 14.1 mm, Height: 7 mm, Weight: 0.97 g. Product colour: Graphite |
| Vendor Homepage | https://www.logitech.com/ |
| Unit Box Height | 0.08 |
| Unit Box Length | 0.115 |
| Unit Box Width | 0.045 |
| Brand compatibility | Logitech |
| Device type | Mouse / Keyboard |
| Easy to apply | Yes |
| Interface | USB |
| Product colour | Graphite |
| Product type | USB receiver |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 14.1 mm |
| Height | 7 mm |
| Weight | 0.97 g |
| Width | 12.85 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.00015 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.027 kg |