Modecom Volcano Apex 140mm Case Fan Reverse Black FAN-APEX-140R-ARGB-100
Modecom Volcano Apex 140mm Case Fan Reverse Black FAN-APEX-140R-ARGB-100


Modecom Volcano Apex 140mm Case Fan Reverse Black FAN-APEX-140R-ARGB-100
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Modecom |
| Weight | 0.18 kg. |
| Depth | 0.068 m. |
| Width | 0.074 m. |
| Height | 0.04 m. |
| Type | Case Fan |
| Speed | 1400 rpm |
| Noise level | 26.5 dB |
| Overall dimensions | 140 x 140 x 25 mm |
| Other options | ARGB |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Fan dimensions | 140mm |
| Important information | Important information |
| Guarantee for legal entities | 1 year |