The Trust GXT 265 Cintar headphone holder with a non-slip base and compact dimensions features lighting with multiple color options, ensuring comfortable and stylish headphone storage.
The Trust GXT 265 Cintar headphone holder with a non-slip base and compact dimensions features lighting with multiple color options, ensuring comfortable and stylish headphone storage.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Trust GXT 265 Cintar is a compact headphone holder for convenient storage and organization of headphones. Its non-slip base ensures stability on any surface.
Features | |
|---|---|
| Product color | Black |
| Brand compatibility | All brands |
| Windows operating system support | Yes |
| Mac operating system support | Yes |
| Product type | Headphone holder |
| Non-slip base | Yes |
| Lighting | Yes |
| Control type | Buttons |
| Lighting color | Multicolor |
Weight and dimensions | |
| Cable length | 1.5m |
| Weight | 407 grams |
| Height | 255mm |
| Depth | 130mm |
| Width | 130mm |
Packaging details | |
| Package depth | 132 mm |
| Package width | 132 mm |
| Package weight | 537 grams |
| Packaging type | Box |
| Package height | 290 mm |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |
Ports and interfaces | |
| Number of USB ports | 2 |
| USB port type | USB Type-A |
Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8471800000 |