- In stock
Chieftec GPS ATX2.3 80+ 600W
Chieftec GPS ATX2.3 80+ 600W



Chieftec GPS ATX2.3 80+ 600W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CHIEFTEC, Chieftec |
| Model | ATX2.3 80+ |
| Power | 600W |
| Fan size | 12 cm |
| Energy efficiency | 80 Plus |
| Noise level | 11.6 - 11.6dB |
| PFC Type (Power Factor Correction) | Active |
| Number of SATA connectors | 4 |
| Number of Molex PATA plugs | 2 |
| Motherboard connectors | 24 Pins |
| PCI | E plugs - 2 x 6 + 2 Pin |
| Modular cables | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Sleeved cables |
| Weight | 1.78 kg. |
| Length | 230 mm. |
| Width | 164 mm. |
| Height | 940mm. |
| Country of manufacture | CN |