- In stock.
CAMERA IMOU CRUISER 2 5MP
CAMERA IMOU CRUISER 2 5MP
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | I AM, Imou |
| Model | Cruiser 2 5MP |
| Video camera type | IP cameras |
| Sensor type | CMOS |
| Sensor size | 1/2.7" |
| Resolution | 2880x1620 |
| Video recording speed | 2880x1620@25fps, 2880x1620@30fps |
| Suitable for use | Outdoors, Indoors |
| Connectors | Wi-Fi, RJ-45, DC 12V |
| Wireless standards | 802.11 b/g/n, 802.11 ax |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Supported memory cards | Micro SD |
| Memory capacity | - |
| Maximum memory card capacity | 512GB |
| Installation | To the ceiling, To the wall |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.79 kg. |
| Length | 172 mm. |
| Width | 167 mm. |
| Height | 148 mm. |
| Country of manufacture | CN |