Arctic Liquid Freezer III Pro 280 A-RGB (White)
Arctic Liquid Freezer III Pro 280 A-RGB (White)
Arctic Liquid Freezer III Pro 280 A-RGB (White)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Arctic |
| Weight | 1.5 kg. |
| Depth | 0.34 m. |
| Width | 0.156 m. |
| Height | 0.172 m. |
| Type | Water cooling kit |
| Speed | 400 - 2500 rpm |
| Maximum current | 0.35 |
| Noise level | 32.9 dB |
| Overall dimensions | 317 x 138 x 38 |
| Other options | ARGB |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Socket support | AM4, AM5, LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA1200, LGA1700 |
| Fan dimensions | 2 x 140mm |
| Important information | Important information |
| Guarantee for legal entities | 1 year |