Classic coffee maker + 3 CHEMEX cups
Classic coffee maker + 3 CHEMEX cups


Classic coffee maker + 3 CHEMEX cups
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Wood, Transparent |
| Height | 210 mm |
| Volume | 450 ml |
| Product diameter | 76 mm |
| Appliance placement | Countertop |
| Built-in grinder | No |
| Reservoir for brewed coffee | Carafe |
| Coffee input type | Ground coffee |
| Jug capacity | 0.45 L |
| Number of simultaneous brewing cups | 3 |
| Control type | Not available |
| Built-in display | No |
| Coffee making | Yes |
| Material | Glass |
| Warnings | Do not leave the device unattended during use., Follow the safety guidelines for safe use to avoid the risk of burns., Always disconnect the device from the power supply before cleaning. |