- In stock
3 cup coffee machine MAESTRO MR-1666-3-BLACK Black
3 cup coffee machine MAESTRO MR-1666-3-BLACK Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Width | 145 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 155 mm |
| Number of portions' | 3 |
| Adjustable coffee strength | No |
| Volume | 150 ml |
| Built-in grinder | No |
| Product type | Moka pot |
| Appliance placement | Countertop |
| Coffee input type | Ground coffee |
| Coffee maker type | Manual |
| Suitable for induction hobs | No |
| Easy to use | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
| Handle colour | Black |
| Easy to clean | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Warnings | Always disconnect the device from the power supply before cleaning., Follow the safety guidelines for safe use to avoid the risk of burns., Do not leave the device unattended during use. |