Taurus Accento Latte espresso machine; 20 bar White Coffee
Taurus Accento Latte espresso machine; 20 bar White Coffee












Taurus Accento Latte espresso machine; 20 bar White Coffee
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Milk frothing function | Yes |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Coffee beans capacity | 200 g |
| Fast heat | Yes |
| Built-in grinder | Yes |
| Maximum operating pressure | 20 bar |
| Coffee maker type | Espresso machine |
| Appliance placement | Countertop |
| DFU / User manual | Yes |
| Quantity | 1 |
| Control type | Touch |
| Adjustable coffee spout height | Yes |
| Product colour | Black, Silver |
| Removable brewing/infusion unit | Yes |
| Spout range | 140 mm |
| Coffee making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |
| Warnings | Risk of electric shock., Unit may contain hot liquids under pressure - use with care., Do not use the equipment in a damp or wet environment to avoid risk of electric shock. |