- In stock.
Semi-automatic coffee machine DeLonghi EC9455.M
Semi-automatic coffee machine DeLonghi EC9455.M
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | EC9455.M |
| Depth | 36.7 cm |
| Width | 31.9 cm, 319 mm. |
| Height | 40 cm, 400 mm. |
| Weight | 10.8 kg, 14.5 kg. |
| Color | Silver color |
| Housing material | Metal |
| Power | 1450W |
| Maximum working pressure | 15 Bar |
| Coffee type | Coffee beans |
| Types of drinks | Caffè Americano, Latte Macchiato, Flat white, Cold Brew Coffee, Latte, Long Coffee, Espresso, Cappuccino |
| Water capacity | 1.7 liters |
| Coffee bean capacity | 500g |
| Milk container | No |
| Adjusting the coffee strength | Yes |
| Water hardness adjustment | Yes |
| Preparing several cups at the same time | Yes |
| Steam nozzle | Yes |
| Cup warming | No |
| Integrated coffee grinder | Yes |
| Adjustable coffee coarseness | Yes |
| Saving coffee recipes | Yes |
| With pressure gauge | Yes |
| Automatic washing | Yes |
| Automatic descaling | Yes |
| Programmable water temperature | Yes |
| Screen | Yes |
| Coffee machine type | Semi-automatic |
| Preparing cold drinks | No |
| Smart preheating | Yes |
| Screen type | Touchscreen color screen |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 367 mm. |
| Country of manufacture | CN |