- In stock
-
−7%
Philips EP3321/40 coffee maker Fully-auto Espresso machine 1.8 L
Philips EP3321/40 coffee maker Fully-auto Espresso machine 1.8 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Energy efficiency class | A |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Width | 246 mm |
| Weight | 7.5 kg |
| Depth | 371 mm |
| Height | 433 mm |
| Water tank capacity | 1.8 L |
| Number of coffee strength settings | 3 |
| Grinder type | Ceramic grinder |
| Product type | Espresso machine |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Adjustable coffee spout height range | 85 - 145 mm |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Adjustable grinder settings | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Anti-scale system | Yes |
| Built-in milk frother | Yes |
| Built-in grinder | Yes |
| Fast heat | Yes |
| Hot water system | Yes |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Self-cleaning | Yes |
| Adjustable temperature | Yes |
| Adjustable coffee spout height | Yes |
| Two cups at once | Yes |
| Coffee beans capacity | 275 g |
| Reservoir for brewed coffee | Cup |
| Filter compatibility | AquaClean |
| Number of grinder settings | 12 |
| Number of temperature settings | 3 |
| Product colour | Black |
| Standby function | Yes |
| Removable brewing/infusion unit | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Removable water tank | Yes |
| Colour display | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Removable drip tray | Yes |
| Cord length | 1 m |
| Control type | Touch |
| Espresso making | Yes |
| Number of programs | 5 |
| Cappuccino making | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Multi beverage | Yes |