- In stock
Melitta Latticia espresso machine with lance F300-101 Black
Melitta Latticia espresso machine with lance F300-101 Black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Auto-rinse & guided descaling | Yes |
| Energy saving mode | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Auto power off | Yes |
| Power | 1450 W |
| Depth | 459 mm |
| Height | 352 mm |
| Width | 200 mm |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Built-in milk frother | Yes |
| Water filter | Yes |
| Reservoir for brewed coffee | Cup |
| Number of grinder settings | 5 |
| Steam pipe | Yes |
| Removable water tank | Yes |
| Coffee maker type | Espresso machine |
| Built-in grinder | Yes |
| Coffee beans capacity | 250 g |
| Water level indicator | Yes |
| Adjustable coffee spout height | Yes |
| Adjustable temperature | Yes |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Number of simultaneous brewing cups | 2 |
| Appliance placement | Countertop |
| Adjustable water quantity | Yes |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Adjustable grinder settings | Yes |
| Removable brewing/infusion unit | Yes |
| Display type | LED |
| Control type | Buttons |
| Product colour | Black, Silver |
| Housing material | Plastic, Stainless steel |
| Built-in display | Yes |
| Latte Macchiato making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Latte making | Yes |
| Multi beverage | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Caffe Crema making | Yes |