-
−1%
Melitta CAFFEO SOLO Fully-auto Espresso machine 1.2 L
Melitta CAFFEO SOLO Fully-auto Espresso machine 1.2 L
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power | 1400 W |
| Height | 325 mm |
| Width | 200 mm |
| Depth | 455 mm |
| Weight | 8 kg |
| Water filter | Yes |
| Coffee beans capacity | 125 g |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Number of temperature settings | 3 |
| Milk tank | No |
| Number of spouts | 2 |
| Product type | Espresso coffee machine |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Adjustable water quantity | Yes |
| Water tank capacity | 1.2 L |
| Built-in grinder | Yes |
| Hotplate | Yes |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Adjustable grinder settings | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Product colour | Black |
| Display type | LED |
| Built-in display | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Multi beverage | Yes |