Jura W8 Dark Inox (EA) coffee machine black
Jura W8 Dark Inox (EA) coffee machine black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power | 1450 W |
| Amperage | 10 A |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 |
| Width | 295 mm |
| Depth | 446 mm |
| Height | 443 mm |
| Weight | 11 kg |
| Water tank capacity | 3 L |
| Appliance placement | Countertop |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Product type | Espresso coffee machine |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Coffee beans capacity | 500 g |
| Built-in display | Yes |
| Drip/spout adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Fast heat | Yes |
| Oven control type | Via the app, Website, Touch, Electronic, OSD on-screen menu |
| Built-in grinder | Yes |
| Countdown timer | Yes |
| Built-in milk frother | Yes |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Body material | Plastic |
| Latte making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |