Gorenje Inbyggd kaffemaskin CM4G8BG
Gorenje Inbyggd kaffemaskin CM4G8BG
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Removable brewing group | Yes |
| Compliance certificates | CE |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power | 1350 W |
| Power plug type | Type F |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Auto power off | Yes |
| Current | 18 A |
| Depth | 405 mm |
| Height | 455 mm |
| Width | 595 mm |
| Weight | 23 kg |
| Installation compartment width | 45.5 cm |
| Installation compartment depth | 50 cm |
| Installation compartment height (min) | 57 cm |
| Coffee input type | Coffee beans, Ground coffee |
| Water tank capacity | 1.8 L |
| Product type | Espresso machine |
| Capacity in cups | 2 cups |
| Coffee beans capacity | 200 g |
| Reservoir for brewed coffee | Cup |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Double heating system | Yes |
| Built-in milk frother | Yes |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Appliance placement | Built-in |
| Descaling function | Yes |
| Milk frother included | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black |
| Removable brewing/infusion unit | Yes |
| Removable water tank | Yes |
| Control type | Touch |
| Timer | Yes |
| Standby function | No |
| Pre-brewing system | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Hot milk making | Yes |
| Tea making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |
| Lungo making | Yes |