-
−1%
Esperanza EKC009 coffee maker Drip coffee maker 1.5 L
Esperanza EKC009 coffee maker Drip coffee maker 1.5 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power | 800 W |
| Auto power off | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto power off after (max) | 40 min |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Built-in grinder | No |
| Appliance placement | Countertop |
| Reservoir for brewed coffee | Jug |
| Product type | Drip coffee maker |
| Product colour | Black |
| Coffee filter | Yes |
| Built-in display | No |
| Water level indicator | Yes |
| Ristretto making | No |
| Hot milk making | No |
| Lungo making | No |
| Flat White making | No |
| Caffe Crema making | No |
| Espresso making | No |
| Chocolate milk making | No |
| Mocha making | No |
| Tea making | No |
| Orzo making | No |
| Coffee making | Yes |
| Latte Macchiato making | No |
| Latte making | No |
| Hot chocolate making | No |
| Americano making | No |
| Espresso Macchiato making | No |
| Cappuccino making | No |
| Warnings | Do not use the equipment in a damp or wet environment to avoid risk of electric shock., Risk of electric shock., Unit may contain hot liquids under pressure - use with care. |