Esperanza EKC006 coffee maker Drip coffee maker 0.6 L
Esperanza EKC006 coffee maker Drip coffee maker 0.6 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Auto power off | Yes |
| Power | 650 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto power off after (max) | 40 min |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Appliance placement | Countertop |
| Water tank capacity | 0.6 L |
| Built-in grinder | No |
| Reservoir for brewed coffee | Jug |
| Product type | Drip coffee maker |
| Anti-drip function | Yes |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
| Coffee filter | Yes |
| Cord length | 0.7 m |
| Water level indicator | Yes |
| Tea making | No |
| Espresso Macchiato making | No |
| Espresso making | No |
| Caffe Crema making | No |
| Chocolate milk making | No |
| Hot milk making | No |
| Lungo making | No |
| Flat White making | No |
| Ristretto making | No |
| Latte making | No |
| Hot chocolate making | No |
| Mocha making | No |
| Latte Macchiato making | No |
| Coffee making | Yes |
| Orzo making | No |
| Cappuccino making | No |
| Americano making | No |