A portable coffee maker compatible with Nespresso and Dolce Gusto capsules, as well as ground coffee. It has a 2200 mAh battery, 15 bar pressure and a 60 ml water capacity, allowing you to prepare coffee anywhere.
A portable coffee maker compatible with Nespresso and Dolce Gusto capsules, as well as ground coffee. It has a 2200 mAh battery, 15 bar pressure and a 60 ml water capacity, allowing you to prepare coffee anywhere.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
A portable coffee machine compatible with Nespresso and Dolce Gusto capsules, as well as ground coffee. It features a 2200 mAh battery, 15 bar pressure and a 60 ml water capacity for making coffee on the go.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Portable Coffee Machine |
| Product Brand | HiBREW |
| Model | H4B_GN |
Specifications | |
| Dimensions | 200 x 75 mm |
| Weight | 600g |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Water Capacity | 60 ml |
| Nominal Power | 80W |
| Nominal Voltage | DC 12V |
| Pressure | 15 Bar |
Additional Information | |
| Compatible Capsules | Nespresso, Dolce Gusto |
| Included Accessories |
|
| Safety Warning | Use the product only for its intended purpose. |