The HiBREW H3A is a versatile coffee machine that prepares coffee from Nespresso and Dolce Gusto capsules, fine coffee and ESE pods. It features a 19 bar pressure system and a 1 liter water capacity, allowing users to customize the coffee size to their preference.
The HiBREW H3A is a versatile coffee machine that prepares coffee from Nespresso and Dolce Gusto capsules, fine coffee and ESE pods. It features a 19 bar pressure system and a 1 liter water capacity, allowing users to customize the coffee size to their preference.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The HiBREW H3A is a versatile coffee machine that prepares coffee from Nespresso and Dolce Gusto capsules, fine coffee and ESE bags. It features a 19 bar pressure system and a 1 liter water capacity, allowing users to customize the size of the coffee.
Features | |
|---|---|
| Product type | Capsule coffee machine |
| Brand | HiBREW |
| Model | H3A |
Specifications | |
| Dimensions | 110 x 270 x 250 mm (W x H x D) |
| Weight | 2.6 kg |
| Water tank size | 1L |
| Voltage | AC 220-240V 50Hz |
Technical data | |
| Power | 1450W |
| Pressure | 19 bar |
Included accessories | |
| Adapters |
|
Safety warning | |
| Use the product only for its intended purpose to avoid hazards. | |