HiBREW H2B is a versatile coffee maker that makes coffee using various capsules, delicious coffee and iced coffee. It has a 600 ml water tank, 19 bar pressure and adjustable drink intensity, and coffee preparation takes just 40 seconds.
HiBREW H2B is a versatile coffee maker that makes coffee using various capsules, delicious coffee and iced coffee. It has a 600 ml water tank, 19 bar pressure and adjustable drink intensity, and coffee preparation takes just 40 seconds.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The HiBREW H2B is a versatile coffee machine that prepares coffee using various types of capsules, fine coffee and iced coffee. It has a 600 ml water capacity, 19 bar pressure and adjustable drink intensity with a fast preparation time of 40 seconds.
Features | |
|---|---|
| Product type | Coffee machine |
| Brand | HiBREW |
| Model | H2B |
| Color | Black |
Specifications | |
| Power | 1450W |
| Pressure | 19 bar |
| Water tanks | 600 ml |
| Weight | 2.8 kg |
| Dimensions | 245 x 110 x 245 mm |
| Compatibility | Nespresso, Dolce Gusto, Kcup, ESE bags, Ground coffee |
Technical data | |
| Preparation time | 40 seconds |
Additional information | |
| Features |
|